Anna J. Dudek - Znikając: Reportaże o matkach [2023]

literatura faktu, reportaż

Awatar użytkownika
Blitzer
Posty: 3295
Rejestracja: 13 mar 2022, 11:15
Reputacja: 149

Anna J. Dudek - Znikając: Reportaże o matkach [2023]

Post autor: Blitzer » 13 sie 2023, 18:20

Anna J. Dudek - Znikając: Reportaże o matkach

Obrazek

Info:

Wielkość: 107.xx MB
Gatunek: literatura faktu, reportaż
Rodzaj Kompresji: rar
Zawartość: (Pdf.Epub.Azw3.Mobi)
Wersja językowa: [PL]
Rok wydania: 2023
+ Przewodnik

Opis:
Spoiler
Show

Chciałam napisać o matkach. Tylko o nich. Nie o motylach w brzuchu, nie o balonach, nie o fantasmagoriach, tylko o tym, co wszystkie próbujemy, jak się okazuje, schować. O samotności, o zmęczeniu, o zdziwieniu. O wkurwieniu. O utracie siebie i żmudnym odzyskiwaniu tożsamości w całej tej chwale bycia mamą.

Nie szukałam bohaterek. Nie musiałam. Były i są obok. To nasze siostry, matki, babki. Przyjaciółki, koleżanki, znajome z pracy, kobiety, które spotykamy przypadkiem, zawsze w biegu. Zmęczone, zostawione sobie same, przeoczone. Niewidzialne i oczywiste. Matki.

To kobiety, którym Polska mówi głośne "won", jak tylko urodzą dziecko. Albo jeszcze wcześniej. Jeśli masz za dużo na głowie - musisz sobie poradzić. Jeśli jesteś kobietą z niepełnosprawnością albo masz dziecko z niepełnosprawnością - musisz sobie poradzić. Podobnie jeśli masz depresję, nie masz pieniędzy, nie dostajesz alimentów albo wszystkiego jest po prostu za dużo, bo pomocy nie ma, ale wymagania się piętrzą.

Masz urodzić i rzygać ze szczęścia. I powoli znikać.


[Wydawnictwo Znak Horyzont, 2023]
..........

Kod: Zaznacz cały

***

***
https://rg.to/file/84797ca60c0d54dc916497200d937f13/
***

***
Jeżeli nie działa link z freedl, wystarczy skopiować bez ukośnika.
(Andro...) dzbana to sobie poszukaj wśród najbliższych... Myślisz, że jak usuniesz wpis, to Ja go nie odzyskam, mylisz się...
[Zarejestruj się na freedl.ink]

Awatar użytkownika
Andromeda
Posty: 1876
Rejestracja: 30 mar 2022, 5:52
Reputacja: 21

Re: Anna J. Dudek - Znikając: Reportaże o matkach [2023]

Post autor: Andromeda » 01 sty 2024, 13:13

Anna J. Dudek - Znikając: Reportaże o matkach
format pdf epub mobi
kompresja rar
rozmiar 10.9 mb

Kod: Zaznacz cały

https://katfile.com/a9t7cbts5nq2/Znikajac._Reportaze_o_matkach_-_Anna_J._Dudek.rar.html

ODPOWIEDZ