Maria Riva - Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina [2021]

biografia

Awatar użytkownika
pip9
Posty: 5217
Rejestracja: 12 mar 2022, 10:04
Reputacja: 189

Maria Riva - Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina [2021]

Post autor: pip9 » 27 maja 2022, 11:31

Obrazek
Historia kobiety, która robiła wszystko, co chciała (z każdym, z kim chciała).
"Kiedy mówiła, inni jej słuchali. Kiedy się poruszała, wszyscy patrzyli. Miałam trzy lata, gdy dotarło do mnie, że nie mam matki – ja należę do Jej Wysokości."
Maria Riva – jedyne dziecko Marlene Dietrich – od najmłodszych lat towarzyszyła matce na przyjęciach i w aktorskiej garderobie. Na planie filmowym zawsze czekała w gotowości z lusterkiem do poprawienia makijażu. Nikt nie znał Marlene tak jak jej córka.
Ikona stylu, królowa życia i toksyczna matka. Perfekcjonistka z wielkim ego, która nie cofała się przed niczym. Zagrała w pierwszej filmowej scenie pocałunku dwóch kobiet, a do stworzenia idealnego kostiumu zdobyła ubrania męskich prostytutek z ulic Berlina. Jej urokowi ulegli Ernest Hemingway i Gary Cooper. Uwiodła kochankę Grety Garbo, romansowała z Édith Piaf. Na złość Goebbelsowi zrzekła się niemieckiego obywatelstwa. Uwielbiała diamenty i futra, zajadała się frankfurterkami i gęsim smalcem, była uzależniona od soli przeczyszczających.
Błyskotliwie nakreślony portret gwiazdy wszechczasów i epicka panorama złotej ery Hollywood. W tej wyjątkowej biografii osobiste wspomnienia autorki przeplatają się z mało znanymi faktami z życia elit oraz fragmentami prywatnej korespondencji i pamiętników gwiazdy. Książka napisana z pazurem i szalenie dowcipna, pełna ciepła i szczera aż do bólu.
Biografia totalna, która pochłonie cię bez reszty.
Format: pdf,epub,mobi,azw3
Wielkość: 58 MB (226 MB)
Kompresja: rar
Rok wydania: 2021
Kategoria: biografia

Kod: Zaznacz cały

https://turbobit.net/7kpqnm4rt6oa.html

Awatar użytkownika
pip9
Posty: 5217
Rejestracja: 12 mar 2022, 10:04
Reputacja: 189

Re: Maria Riva - Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina [2021]

Post autor: pip9 » 23 kwie 2023, 21:18

reupload

Awatar użytkownika
Andromeda
Posty: 1772
Rejestracja: 30 mar 2022, 5:52
Reputacja: 24

Re: Maria Riva - Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina [2021]

Post autor: Andromeda » 29 wrz 2023, 7:20

Maria Riva - Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina
format pdf epub mobi
kompresja rar
rozmiar 145 mb

Kod: Zaznacz cały

https://wplik.com/dj4oziwl60hb/Marlene_Dietrich.rar.html

ODPOWIEDZ