Norton Andre - Świat Czarownic 06. Czarodziejskie miecze

Fantasy

Moderator: nicollubin

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 547
Rejestracja: 21 mar 2022, 10:41
Reputacja: 0

Norton Andre - Świat Czarownic 06. Czarodziejskie miecze

Post autor: kriski » 03 wrz 2022, 10:11

Obrazek

Autor: Norton Andre (Norton Alice Mary)
Tytuł oryginalny: Trey of Swords
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Witecka Ewa
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: fantasy
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 1977
Rok pierwszego wydania polskiego: 1993

Świat Czarownic: Estcarp
Świat Czarownic (tom: 1)
Świat Czarownic w pułapce (tom: 2)
Troje przeciw Światu Czarownic (tom: 3)
Czarodziej ze Świata Czarownic (tom: 4)
Czarodziejka ze Świata Czarownic (tom: 5)
Czarodziejskie miecze (tom: 6)
Strzeż się sokoła (tom: 7)
Brama Kota (tom: 8)

Zacząłem kuć skałę dłutem i młotkiem. Uderzałem powoli i ostrożnie. Skała była bardzo twarda i każdy nawet najsłabszy cios wymagał wysiłku.
Uzbroiwszy się w cierpliwość, pracowałem tak ostrożnie jak nigdy w życiu. Muszę, muszę go wyjąć - ta myśl, to pragnienie zawładnęło moim umysłem, wypierając wszystko inne. Nie postrzegałem słońca, które zamieniło rozpadlinę w gorący kocioł. Nie przerywając kucia, najpierw zrzuciłem kolczugę, a później skórzany kaftan i obnażony do pasa nadal uderzałem w twardy kamień, nie czując, że palą mnie promienie dziennej gwiazdy.
Bolały mnie ramiona, lecz widok kryształu, który usiłowałem wydobyć, przyniósł mojej duszy tak wielką ulgę jak chłodna woda spieczonym wargom. To naprawdę była rękojeść miecza. Teraz muszę odsłonić jelce.
Wyciągnąłem rękę i chwyciłem rękojeść. Jeszcze raz owładnęło mną zapamiętane ze snu uczucie. Ten miecz był mój! Wiedziałem, że wykonano go specjalnie dla mnie i że nikomu go nie oddam.

Rozmiar: 149 MB
Czas: 05:27:10 h
Bitrate: 64 kbps
Format: MP3
Kompresja: rar
czyta Marcin Popczyński

Kod: Zaznacz cały

https://rapidgator.net/file/3f840716d8a835e7dc252e867d649137/Norton.Andre-..-Świat.Czarownic.Estcarp.06.rar.html
https://wrzucajpliki.pl/sbumfijii8d1/Norton.Andre-..-Świat.Czarownic.Estcarp.06.rar

ODPOWIEDZ