Franca Giansoldati - Demon w Watykanie. Legioniści Chrystusa i sprawa Maciela
: 07 paź 2023, 9:50

Marcial Maciel Degollado to charyzmatyczny założyciel zgromadzenia Legionistów Chrystusa, ulubieniec i bliski współpracownik najwyższych dostojników Watykanu, stawiany młodym ludziom za wzór .
Dopiero pod koniec jego życia upada otaczający go mur milczenia, a śledztwo ukazuje prawdziwe, demoniczne oblicze meksykańskiego księdza, którzy przez dziesięciolecia cynicznie oszukiwał i wykorzystywał tysiące osób, dopuszczając się najgorszych grzechów.
Dane zebrane w postępowaniu przeciwko Gabrielowi Macielowi mówią o blisko 200 chłopcach, którzy byli molestowani przez duchownego. Odszkodowania za wykorzystywanie seksualne domagają się również jego trzej synowie, których matkami są dwie różne kobiety. Niejednokrotnie uwodził również bogobojne kobiety z wyższych sfer dla ich pieniędzy. Jak to możliwe, że przez tak wiele lat pozostawał nieuchwytny, a wszystkie głosy sprzeciwu przeciwko jego działalności szybko cichły? Kim dokładnie był Angelo Sodano, który w ręce Benedykta XVI złożył rezygnację z funkcji dziekana Kolegium Kardynalskiego? Kto jeszcze bronił Gabriela Maciela i zacierał po nim wszystkie ślady? Jaki miał w tym interes?
"Demon w Watykanie. Legioniści Chrystusa i sprawa Maciela" to pierwsza książka autorstwa Franca Giansoldati, która została przetłumaczona na język polski. Autorka tworzy literaturę faktu, odkrywając przed czytelnikami największe sekrety Kościoła i duchownych.
format mp3
czyta Roch Siemianowski
rozmiar 317 mb
kompresja rar
Kod: Zaznacz cały
https://wplik.com/p38uu1g33wx1/Giansoldati_Franca_-_Demon_w_Watykanie.rar.html